BAŞKAN KAPLAN'IN BERAT KANDİLİ MESAJI

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Berat kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Mübarek gün ve geceler, kendimizi ve yaptıklarımızı bir kez daha gözden geçirmek ve sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından bir fırsat olarak düşünülmelidir" dedi.


Kaplan, bu gecenin Berat Kandili olduğunu anımsatarak, "Berat Kandili aynı zamanda mübarek Ramazan Ayı'nı müjdeleyen bir zaman dilimidir. Mübarek gün ve geceler günahlardan ve olumsuzluklardan kurtuluş için bir vesile olarak görülmelidir. Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna gecelerden birisidir. Berat Kandilinde yapılan dua ve iyiliklerin önemi büyüktür. Böyle mübarek gecelerin manevi havası içerisinde birbirimize sevgi ve hoşgörü ile yaklaşmalı, dargınlık ve kırgınlıklara son verip nefretin yerine sevgiyi kucaklayarak kırık kalpleri onarmalıyız.Bu mübarek gecelerde kendimize ve tüm insanlığa dua edelim.

Bu vesile ile Berat kandilinizi kutluyor. Memleketimize, ilçemize, İslam alemine huzur getirmesini, Milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.