BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ

1968 yılında Beypazarı Tacettin Köyü'nde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı'nda tamamlayan Kaplan, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Halen Yakın Doğu Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

2009-2014 Yılları arasında BELSO A.Ş. de Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Halen çiftçilikle iştigal etmekte olup, KAPLAN LTD. ŞTİ firmasının sahibidir.

Evli ve 2 erkek çocuk babası olan Kaplan 1993 yılında siyasete atılmıştır. Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.  1998 yılında Fazilet Partisi İlçe Başkanlığı görevini üstlenmiştir. AK Parti Ankara İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Belediye Meclis Üyeliği görevlerini yürüttükten sonra, 2006 yılında ilçe başkanı seçilmiştir.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti Beypazarı Belediye Başkan Adayı olan Tuncer Kaplan, %52 oy' alarak Beypazarı Belediye Başkanı seçilmiştir.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde tekrar Cumhur İttifakı Beypazarı Belediye Başkan Adayı olan Tuncer Kaplan, %48,31 oy alarak yeniden Beypazarı Belediye Başkanı seçilmiştir.