Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'ın Zafer Bayramı Mesajı

1071'de Malazgirt'te başlayan büyük vatan mücadelesinin son büyük savaşının simgesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıldönümünü kutladığımızı belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan " 30 Ağustos, yıllar boyunca Balkanlar'da, Filistin'de, Kafkasya'da, Çanakkale'de savaşmasına rağmen, vatanını savunmaktan vazgeçmemiş, Anadolu'yu "Ya İstiklal ya ölüm" diyerek savunmuş büyük milletimizin zafer destanıdır. 1922'de Büyük Taarruz'a kumandanlık eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onunla birlikte canlarını vatana siper eden tüm kahramanları minnetle anıyorum" dedi.


Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan mesajında şu ifadelere yer verdi: " Çanakkale'den sonra Büyük Taarruz'da "hasta adam" denilen bir millet şahlanmış ve dünyanın en güçlü ordularını hizaya getirmiştir. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Arnavut, Boşnak, Arap, Alevi, Sünni denilmeden, Türk bayrağı altında kader birliği edilerek omuz omuza verilen mücadele istiklali, istikbali ve Türkiye Cumhuriyeti'ni doğurmuştur. Tarihin önemli bir dönüm noktası olan bu zafer; milli birlik ve beraberlik ile tek vücut olmuş bu milletin ve şanlı ordusunun gücünü tarihte eşine az rastlanır şekilde tüm dünyaya göstermiş ve bütün mazlum milletler için istiklal ateşini yakmıştır. Omuz omuza verilen mücadelenin ruhu ile Türkiye son yıllarda büyük bir gelişme göstererek bölgesinin en güçlü ve lider ülkelerinden birisi olmuştur. Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız olanlar yıllarca uyguladıkları karanlık oyunlarını bir kere daha sergilemeye başlayarak, ülkemizi kaos ve istikrarsızlık içine sürüklemek üzere bilinen bölme oyunlarını yeniden sahneye koymuşlardır."


Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan Açıklamasında, "Türkiye'yi zayıflatmak ve bölmek isteyenler cevaplarını 93 yıl önce olduğu gibi bir kez daha alacaklardır, Türk milleti, o günlerde cephede toprak üzerinde uyuyarak savaşı yöneten Gazi Mustafa Kemal'in ve silah arkadaşlarının aziz hatıralarını her zaman saygıyla yaşatmaya, 30 Ağustos'un hatırasına ve Türkiye'nin istiklal ve istikbal mücadelesinin anlamına tam olarak sahip çıkarak daha büyük hedeflere hep birlikte yürüyecektir. Bu inançla Türk Milleti'nin Zafer Bayramı'nı yürekten kutluyor, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Paşa ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet; gazilerimizi şükranla anıyorum" dedi.