BEYPAZARI BELEDİYESİ PERSONELİ AKŞAM YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ

Beypazarı Belediyesi’ne bağlı tüm birimlerin Beypazarı Taş Mektep’te düzenlenen akşam yemeğine katılımı sonrası, Beypazarı Halkevi’nde gerçekleştirilen toplantıya Birim amirleri ve Belediye personeli tam kadro katıldılar.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan konuşmasında “Yeni dönem hepimiz için hayırlı olsun.30 Mart öncesi, geçmişte kaldı. Siyaset 30 mart öncesinde kaldı. Önemli olan şu saatten sonraki beraber olan çalışmamız ve yapacak olduğumuz hizmetlerimiz. İnşallah 5 yıllık süreç hepimiz için hayırlı, hizmetle dolu bir süreç olur.Sizlerden hassasiyetle istediğim birkaç husus var.Bunlar bizim bu süreç içerisinde başarımızı, çalışma huzurumuzu, ortamımızı ilgilendiren meseleler.En önemlisi saygı ve sevgi noktasında.Kesinlikle birbirimizi sayalım ve sevelim, en çok önemsediğim konulardan birisi bu.Çünkü saygının sevginin olmadığı bir ortamda, ne çalışmanın, ne çalışma huzurunun ne de farklı bir başarının olacağına inanmıyorum.Bu manada hepinizden bu konuya hassasiyet göstermenizi rica ediyorum.Bu sadece kendimle alakalı değil.Her birimizin sorumlu olduğu bağlı olduğu amirlerimiz, müdürlerimiz var.Aynı saygının aynı sevginin karşılıklı olarak amirlerimizle birlikte olmasını sizlerden özellikle istiyorum.Zaten olmadığı düşüncesinde değilim.

Çok hayırlı bir süreç içerisindeyiz. Hiç beklemediğim bir şekilde haftasonu ilçemizde Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanımızı ağırladık. Belkide şu ana kadar Beypazarı’nda böyle bir ortam dahi olmamıştır. Çok farklı ve hayırlı bir şekilde devam ediyor bu süreç. Bütün niyetimiz hayır. İnşallah akibetinin de hayır olacağına kesinlikle inanıyorum. Bütün arkadaşlarımızın huzurlu, işiyle gücüyle alakadar olmaları noktasında bir toplantı düzenlemek istedim. Perşembe günü resmi olarak görevimize başladık. Bizim hiç kimseyle, hiçbir arkadaşımızla, hiçbir şekilde bir sıkıntımız derdimiz olmaz. Olmaması için de hiçbir sebep yok. İlk sözümde söylediğim gibi 30 mart öncesi, 30 mart öncesinde kaldı. Süreç olarak önemli olan o tarihten sonraki zaman içerisinde sadece işimizle gücümüzle yapacağımız faaliyetlerimizle alakalı bilerek, isteyerek, bir kastımız, iş aksatmamız olmasın. Allah ömür verdiği sürece 5 yıl beraber çalışacağız. Onun için eksi bir düşüncede arkadaşımız olacağına inanmıyorum. Öyle bir düşünce içerisinde değilim zaten. Sadece bunu söylerken hiçbir arkadaşımın zerre kadar endişesi olmamasını istediğim için söylüyorum. Çünkü her şeyden önce biz mesai arkadaşlarıyız. Bu makamlar gelici geçici bir 5 yıl sonra kim nerde olur nereye gider belli olmaz. Onun için ben 5 yıl sonrasını düşünmek durumundayım. 5 Yıl sonra da aynı şekilde aynı ortamda beraber aynı saygıyı aynı sevgiyi görebilecek şekilde geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. İnsanlar Başbakan da olabilir, Cumhurbaşkanı da olabilir, generalde olabilir. Önemli olan insan olarak kalabilmektir. Önemli olan insanların saygısına sevgisine layık olabilmektir. En çok çekindiğim konulardan bir tanesi şu herkesin hakkını herkese teslim edebilmek, adil ve adaletli olabilmek. Şunun kesinlikle bilincindeyim cehennemin direkleri, cehennemin ateşleri idareciler ve alimler olacaktır. Bu çok acı bir şey onun için adil olmak adaletli olmak zorunda olduğumu biliyorum. Amiriniz ve başkanınız olarak size sahip çıkmak durumunda olduğumun bilincindeyim. Görevinizi yaptıktan sonra, işinize sahip çıktıktan sonra, bunun bilincinde olduktan sonra bizim hiç kimseyle bir derdimiz sıkıntımız olamaz” dedi.

Konuşmasının ardından personele söz veren Başkan Kaplan, personelin sorunlarını dinleyerek, sorunların çözümü konusunda yardımcı olunacağını ifade etti.