Beş Yıl İçin Vaad Ettik, İki Yılda % 80’i Bitirdik

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan Başkanlığının ikinci yılını tamamlaması münasebeti ile basın mensuplarıyla bir araya gelerek, iki yılda yapılan hizmetleri değerlendirirken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başkanlığının iki yılını değerlendiren, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ;

‘’Allah’a çok şükürler olsun ki, beş yıllık başkanlık süreci için seçimlerde vaat ettiğimiz hizmet ve projelerin % 80 lik bölümünü tamamlamayı bizlere nasip etti. Halen çalışmalarımızın devam ettiği projelerin de büyük bölümü bu yıl içinde tamamlanacak’’dedi.

Yapılan değerlendirme toplantısında her yıl farklı iki meclis üyesinin encümen olarak görev yapması yönünde uygulanan teamül gereği bu görevi meclis üyeleri Ahmet Gencer ve Hüseyin Demirezen’in yerine getireceğini belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, 2016 yılında Beypazarı’nın içinde bulunduğu atılım hamlesinin devam edeceğini söyledi.

2017-2018’e giderken Belediyemiz borçsuz ve kasasında 40 milyon TL parası olacak

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Belediye de farklı bir ihale sistemi oluşturarak Belediyenin kazanımlarının kat be kat arttırıldığını, yapılan ihalelerde % 50 ve üzerinde oranlarda ihaleler gerçekleştirildiğini bu oranların pek çok Belediye de % 48 leri geçmediğini vurguladı.

Belediye varlıklarını en üst değerde değerlendirdiklerini söyleyen Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Pazar pazarı yanındaki arsayı arsa olarak değerlendirsek 1,5 milyon tl iken bu haliyle yapılan ihale ile Belediyenin kazancı minumum 6 milyon tl, karayolları yanındaki arsayı yine arsa olarak değerlendirsek bedeli 5 milyon tl civarında, gerçekleştirdiğimiz proje ile Belediyemizin aynı arsadan elde edeceği kazanç 16 ila 17 milyon tl civarında olacak dedi.

2016 İçin En Önemli Beklenti Doğalgaz Projesi

2016 yılında en önemsediği projenin Doğalgaz Projesi olduğunu belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan; bu projemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlgili firmanın ihtiyaç duyduğu tüm desteği vermeye ve bürokrasiyi hızlandırmak için çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Vatandaşımıza bu yıl Doğalgaz’ı sunmak benim için öncelikli konu İnşallah bunu gerçekleştireceğiz dedi.

İhtiyaç Sahipleri İçin Ev Yapacağız

Doktorlar sitesi yanında bulunan 60 dönümlük Belediye arzisine ya TOKİ ile yada Belediye imkanları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için konut yapılacağını vurgulayan Belediye Başkanı, arsanın Belediyemize ait olması hasebi ile arsa maliyetinin düşük tutularak TOKİ Başkanı ile görüşmelerimiz devam ediyor eğer TOKİ tarafından gerçekleştirilemezse Belediye imkanları ile yine Toki’nin ödeme koşullarında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için konut yapacağız diyerek ev sahibi olma hayalleri kırılan vatandaşlara yeniden umut verdi.

Evet Deniz Gelecek Dedim, Sözümün Arkasındayım

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan geçtiğimiz günlerde Akşam Gazetesine verdiği ropörtajda söylediği ve sosyal medyada ses getiren ‘’Ankara’da Deniz Olabilecek Tek İlçe Beypazarı’’ sözünün arkasında olduğunu, bahsedilen projenin çok maliyetli bir çalışma olmadığını, bu konuda yapılması düşünülenin Sarıyar Barajı’nın Beypazarı’na uzanan ayağına deniz kumu getirilerek bir kumsal yapılması olduğunu söyledi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ; üç iklimin ve üç coğrafyanın kesişme noktası olan Beypazarı’nın doğasıyla, farklı turizm seçenekleriyle önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyeli harekete geçirmek için çalışmaların hızla devam edeceğini söyledi.

İnözü Kavşağına, Köprülü Kavşak Yapılacak

İlçe girişinde zaman zaman kazalarında yaşandığı İnözü Kavşağı’na köprülü kavşak yapılacağını belirten Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, alt geçit ve üst geçidin de yer alacağı proje ile yaşanan kaza riskinin ortadan kalkacağını ayrıca Hızlı tren istasyonu konusunda beklentinin üst düzeyde olduğunu başlaması halinde bir, iki yıl içinde tamamlanabileceğini belirtti.

Otobüs Çilesine Son Vereceğiz

Ankara- Beypazarı arasında seyahat eden vatandaşların yoğun şikayetlerde bulunmasına değinen Belediye Başkanı, eskiden hurda otobüslerle 1,5 saatte gidilen yol şimdi 3 saatte gidiliyor. Yollar çift yol araçlar ona keza yeni, bukonuda gerekeni yapacağız herkes kendisine çekidüzen verecek kimsenin vatandaşlara zulüm etmesine seyirci kalmayız. Çalışanların giyim kuşamından, verilen hizmete kadar herşey değişmek zorunda, ya değişecek, ya değişecek dedi.