Geri Haberler / Detay
Karakaya Sulama Göleti ile 8000 Dönüm Tarım Alanı Sulandı
Karakaya Sulama Göleti ile 8000 Dönüm Tarım Alanı Sulandı

Beypazarı Belediyesi’nin tarımsal üretime katkı sağlamak amacıyla Devlet Su İşleri (DSİ) 5. Bölge Müdürlüğü'nün desteği ile Yukarıulucak bölgesinde yaptırdığı sulama yatırımları çiftçinin yüzünü güldürüyor.

Beypazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğünce, ilçe tarımının önemli yerlerinden olan Yukarıulucak bölgesinde faaliyete geçen Karakaya Sulama Göleti ile yaz aylarında yaşanan sulama sıkıntısının önüne geçildi.

Ülke tarım üretiminde önemli bir yere sahip olan tarım kenti Beypazarı’nın Yukarıulucak bölgesinde bu yıl üretimi gerçekleştirilen, 1305 dönüm Havuç, 880 dönüm Marul, 1045 dönüm Ispanak, 1000 dönüm Yeşil Soğan ile kırmızı pancar, turp, domates, patlıcan ve maydanoz gibi toplamda 8000 dönüm üzerinde tarım ürünü Karakaya Sulama Gölet’inden sulandı.

Beypazarı tarımında büyük bir payı olan Yukarıulucak, Harmancık, Yassıkaya, Köşebükü ve Kayabükü mahalleleri sulama sıkıntısı çekmedi.

Karakaya Sulama Göleti ile bu yıl 8000 dönüm üzerinde tarım arazisinin sulandığını kaydeden Beypazarı Belediye Başkanı Kaplan,  sulama ihtiyacını karşılayan göletten çok sayıda bölge çiftçi ailesinin istifade ettiğini ifade etti. Başkan Kaplan, çitçiye ve tarıma olan desteklerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

12.11.2019